Sokowirówka do domu

Jaka sokowirowka do przyrządzania soków z warzyw i owoców?Soki dodają sił oraz zdrowia. Dzięki nim można zmienić dietę na dobre, dbając o odpowiedni zasób witamin oraz minerałów. W sokowirówce ważne są takie elementy, jak sito oraz ostrze. Dzięki ostrzu obracającemu się z prędkością od 6000 do 12000 obrotów na minutę owoce i warzywa szatkowane są na jednolitą masę i tworzą pyszny, orzeźwiający napój. Przygotowany sok wypływa przez otwór, miąższ natomiast zostaje w maszynie i później usuwany jest do osobnego pojemnika. Sok z sokowirówki jest rzadki oraz klarowny, należy go pić od razu po przygotowaniu.

Urządzenie koniecznie trzeba myć zaraz po użyciu. Sitko nie może zatkać się pozostałościami warzyw oraz owoców. Sokowirówka powinna mieć mocny silnik, im większa moc silnika, tym większa wydajność tego urządzenia. Buraki czy seler (twarde warzywa) wymagają sokowirówki o mocy przynajmniej 300 W W. Jeśli przetwarzane będą pomidory czy jabłka, wystarczy urządzenie o mocy 200 W. Sokowirówki mające niewielką moc nagrzewają się szybko i należy co jakiś czas przerwać ich pracę.

Jaka jest sokowirówka?

Napęd sokowirówek jest podwójny. Pojemnik na odpady powinien być duży, najlepiej mający pojemność około 3 litrów. Wyjmowany zbiornik na miąższ pozwala lepiej czyścić sokowirówkę. Praktyczny i ergonomiczny jest duży otwór – do takiego otworu włoży się całe jabłko, nie trzeba go będzie kroić na mniejsze kawałki. W innym przypadku owoce muszą zostać pokrojone i dopiero wtedy zmieszczą się w sokowirówce. Całe pomarańcze także bez problemu można wkładać do takiego urządzenia – oczywiście uprzednio obrane ze skóry. Warto zatem zwrócić uwagę na rodzaj otworu, gdy kupujemy sokowirówkę.

Domowy sok, bez dodatku cukru, barwników oraz konserwantów smakuje wyjątkowo. Zamiast pić soki z kartonu czy butelek, lepiej kupić sokowirówką i przygotowywać soki warzywne, owocowe lub owocowo-warzywne.

Urządzenie kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Poziom głośności sokowirówki zależy w dużej mierze od mocy samego sprzętu oraz jakości materiałów, z których został wykonany. Do niektórych urządzeń dołączone jest naczynie, do którego spływa sok. Niekiedy natomiast taki pojemnik trzeba dobrać samodzielnie.

Czyszczenie sokowirówek jest pracochłonne, dlatego dobrze jest kupić urządzenie, które można umyć w zmywarce. Przydatna jest również szczoteczka do czyszczenia sita, która często stanowi integralną część zestawu.

Dobrze jest, gdy dzbanek jest duży – na rynku dostępne są dzbanki o pojemności od 1 do 3,5 litra. Im większy dzbanek, tym łatwiej przyrządzić sok dla całej rodziny. Cenione są sokowirówki marek Zelmer, Philips, Moulinex, Braun, Kenwood.

Zalety sokowirówki do warzyw i owoców

 • możliwość przygotowania dużej ilości soku w krótkim czasie,
 • sok jest klarowny, nie ma miąższu,
 • urządzenie jest stosunkowo tanie,
 • pozyskujemy sok bez konserwantów, pełen witamin i minerałów.

Wady sokowirówki do warzyw i owoców

 • głośna praca,
 • brak możliwości przygotowania soku z sałaty, malin, jagód i jeżyn,
 • sok trzeba wypić od razu po przyrządzeniu,
 • czyszczenie sokowirówki jest skomplikowane.

Sokowirówki do domu RANKING

Najchętniej wybierane sokowirówki do warzyw i owoców dostępne w sklepach internetowych w kategorii Wyciskanie i suszenie. Ranking tych produktów jest aktualizowany każdego dnia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Warto poczytać także o ...

Wasze zapytania witaminowe:

 • jaka sokowirowka
 • razem eso001
 • sokowirowka ze wstepnym czyszczeniem

One Response to “Sokowirówka do domu”

 1. jasiek

  Mar 29. 2016

  Świetna sprawa mieć sokowirówkę u siebie w domu, to znacząco ułatwia sprawę przygotowania świeżego soku 🙂 Przy samej wyciskarce, zwłaszcza w przypadku twardszych owoców, bym się zajechał normalnie 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Reply to this comment

Leave a Reply