Amigdalina. Walka z rakiem przy użyciu witaminy?

2

Pestki moreli cennym źrodłem amigdalinyWitamina B17, czyli amigdalina, to związek organiczny, którego właściwości mają wspierać walkę z rakiem. Mimo, że nie mówi się o tym głośno, stosowanie amigdaliny jest uznawane przez niektórych za element skutecznie eliminujący zagrożenie związane z nowotworem.

Terapia witaminą B17 mogłaby, według niektórych, zagrozić koncernom farmaceutycznym, które funkcjonują dzięki temu, że ludzie chorują. Co warto wiedzieć o amigdalinie, gdzie jej szukać i jakie środki ostrożności podejmować podczas terapii?


Nauka milczy w sprawie amigdaliny …

Mimo, że wiele źródeł uznaje amigdalinę za cudowny lek na raka, warto uważać z jej stosowaniem. Nie ma naukowych dowodów na to, że stosowanie amigdaliny wydłuża życie chorego lub pozwala pozbyć się nowotworu. Musimy tutaj pamiętać przede wszystkim o środkach ostrożności, ponieważ znany jest przypadek zatrucia. Podczas rozkładu amigdaliny w organizmie powstaje kwas cyjanowodorowy. Jeśli zetknie się z witaminą C, może to doprowadzić do ciężkich powikłań, a nawet do śmierci. Mając na uwadze ten fakt, możemy zapoznać się z działaniem amigdaliny.

Inne Rankingi i Publikacje:  Witamina B - podstawowe fakty i przydatne wskazówki dla grupy

Źródła występowania i możliwa dieta

Jej źródłem są nasiona migdałowca (amigdalina w migdałach), pigwy i czeremchy. Znajduje się też w gorzkich pestkach niektórych owoców. Zaliczymy do nich wiśnie, śliwki, morele czy brzoskwinie.

Zwolennicy stosowania terapii amigdaliną podają sporo informacji na temat diety, która powinna być stosowana przed, jak i w trakcie korzystania z właściwości witaminy B17. Jest to związek stosowany głównie przez medycynę alternatywną, ponieważ żadne badania nie dowiodły przeciwnowotworowego działania amigdaliny.


Co na to medycyna alternatywna?

Specjaliści, którzy zajmują się medycyna alternatywną, zalecają stosowanie suplementów zawierających witaminę B17. Już jeden gram dziennie ma zapewnić efekt cofnięcia się zmian nowotworowych, jeśli terapia będzie systematycznie prowadzona przez okres od czterech miesięcy do roku. Dawkę można zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od stanu fizycznego pacjenta, jego wieku, wagi, a także od samopoczucia i stanu psychicznego.

Terapia amigdaliną ma na celu nie tylko zahamowanie postępu choroby, ale także jej całkowite pokonanie.


Rola tylko suplementu czy też lek antynowotworowy …?

Amigdalina występuje w skoncentrowanej postaci jako letril. Wielu lekarzy nie chce jednak podejmować się takiej terapii i proponuje po prostu korzystanie z suplementów w codziennej diecie. Na stronach internetowych związanych z przeciwnowotworowym działaniem amigdaliny możemy odnaleźć informacje dotyczące chociażby stosowanie pestek moreli. Poleca się ich sproszkowanie i dodawanie do codziennych posiłków. Niektórzy zalecają też wykonywanie z nich okładów w miejscach zaatakowanych chorobą. Trzeba jednak uważać, ponieważ występuje ryzyko pojawienia się objawów alergii. Warto też mieć na uwadze możliwość zatrucia i każdy swój krok konsultować ze specjalistą. Czy zatem amigdalina to lek antynowotworowy skuteczny w leczeniu raka? Pomimo licznych spekulacji nie ma na to zdecydowanych i jasnych dowodów.

Inne Rankingi i Publikacje:  Bardzo zdrowa dzika róża

Mimo, że nie mamy naukowych dowodów, amigdalina stosowana jest przez osoby chorujące na raka jako jeden z środków, które mogą uratować im życie. Nie da się jednak zaprzeczyć, że środowisko medyczne jest sceptycznie nastawione do tego typu terapii. Zanim zdecydujemy się na jej zastosowanie, warto zgłębić wiedzę na temat szczegółowych właściwości witaminy B17. Przyjmowanie letril (skoncentrowanej postaci amigdaliny) bez konsultacji na własną rękę nie jest rozsądnym krokiem. W przypadku stosowania letril w tabletkach zaleca się przyjmowanie nie więcej niż 100 mg (2-3 tabletki) dziennie.


Amigdalina w suplementach diety

Amigdalina dostępna w sklepach internetowych w kategorii Witaminy i minerały.


2 thoughts on “Amigdalina. Walka z rakiem przy użyciu witaminy?

  1. U mnie amigdalina b17 dostarczana są głównie nasiona migdałowca. Czytałam, że jej zawartość jest tam stosunkowo największa w porównaniu z innymi pestkami owoców. Bardzo prosty i przyjemny sposób dostarczania jej, jeżeli ktoś ma taką potrzebę. Pozdrawiam.

  2. Bardzo ciekawy materiał, ale może się ktoś wypowiedzieć na temat tego. jakie jest najlepsze dawkowanie amigdaliny? Szukałem dużo na ten temat i ciężko mi było znaleźć coś sensownego, jak ktoś wie to niech się podzieli, chętnie posłucham. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Witamina B4 - gdzie jej szukać?

sob. kwi 14 , 2018
Witamina B4, zwana także choliną, jest bardzo ważna między innymi […]
Witamina B4 - cholina

Inne witaminy oraz poradniki z rankingami

WITAMINY