Czy 200 zł wystarczy na dobrą suszarkę do grzybów?

Suszyć warzywa oraz owoce możemy na kilka sposobów, wykorzystując do tego chociażby tradycyjne płótno lub też zakupioną suszarkę.

Dziś przyjrzymy się temu drugiemu sposobowi, a konkretnie wydatkom z tym związanym. Co możemy dostać kupując suszarkę do grzybów do kwoty 200 zł? Jakie warianty oferują nam producenci?

Suszarki do grzybów do 200 zł - suszarka do warzyw MPM MSG-10
Suszarki do grzybów do 200 zł – suszarka do warzyw MPM MSG-10

Elektryczna suszarka czy miska?

Już za 20-30 zł możemy kupić miskę, która na potrzeby niewielkiej ilości warzyw do suszenia powinna wystarczyć. Dopłacając nieco możemy skusić się na zakup urządzenia 3w1, łączącego w sobie cechy wirówki (przydaje się przy myciu np. sałaty), suszarki oraz sitka. Wirówka uruchamiana jest manualnie poprzez zastosowane koła wprawianego przez nas w ruch. Dzięki temu poradzimy sobie bez problemu z piaskiem znajdującym się na sałacie.

Alternatywą dla misek mogą być natomiast silikonowe podkładki, które umieścić możemy luzem lub na tackach. Wbrew pozorom tego typu rozwiązanie może być droższe od zakupu zwykłej miski do suszenia.

miska do suszenia warzyw i owoców
miska do suszenia warzyw i owoców

Przydatne funkcjonalności suszarki w cenie do 200 zł

A ile wydamy na elektryczną suszarkę? Najprostsze konstrukcje, z niewieloma funkcjami, możemy nabyć już za kwotę poniżej 100 zł. Ich moc to zazwyczaj 250 W, a średnica sita wynosi poniżej 30 cm. Niezależnie od tego, którą suszarkę zasilaną z gniazdka wybierzemy, poszukajmy takiej z możliwością regulacji temperatury suszenia w szerokim zakresie.

Inne Rankingi i Publikacje:  ranking grilli lotus - Jaki najlepszy?

Raczej standardem w elektrycznych suszarkach do grzybów jest posiadanie zabezpieczeń w postaci lampki kontrolnej czy też czujników zabezpieczających przed przegrzaniem urządzenia. Przydatną funkcją będzie z pewnością regulacja wysokości znajdujących się we wnętrzu tacek.

Suszarki elektryczne do warzyw i owoców mają przeważnie kształt owalny, jednakże zdarzają się konstrukcje w kształcie prostokątnym czy też kwadratowym. W górnej granicy limitu 200 zł znaleźć już można modele zasilane sieciowo o mocy powyżej 300 W, ze średnicą sit przekraczającą 30 cm. Najczęściej w zestawie będzie do 5 sitek.

W suszarkach spożywczych z reguły bez problemu możemy suszyć nie tylko grzyby, owoce czy warzywa, ale również zioła, kwiaty, ryby lub mięso. Przed zakupem sprawdźmy zatem w specyfikacji danego modelu, do jakiego typu produktów została dedykowana


Czy 200 zł to wystarczająco na suszarkę do grzybów?

Na to pytanie musimy sobie odpowiedzieć sami. Kluczową kwestią jest, jak często chcemy suszyć produkty, oraz w jakiej ilości. Do sporadycznego suszenia wystarczą nam miski z tworzywa sztucznego lub tańsze elektryczne suszarki. Oczywiście możemy też suszyć owoce i warzywa w piekarniku lub też w tradycyjny sposób, przygotowując np. płótno na drewnianej ramce, umieszczając je później w suchym i ciepłym miejscu, z dala od kurzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

Polecana sokowirówka w cenie 1000-1500 zł: Magimix Le Duo Plus XL

czw. sie 8 , 2019
Artykuły o polecanych sokowirówkach dedykujemy osobom, które mają już za […]
czarna sokowirówka Magimix Le Duo Plus XL

Inne witaminy oraz poradniki z rankingami

WITAMINY