Polecana sokowirówka w cenie 1000-1500 zł: Magimix Le Duo Plus XL

Artykuły o polecanych sokowirówkach dedykujemy osobom, które mają już za sobą decyzję dotyczącą wyboru – sokowirówka czy wyciskarka?

Z pewnością ten pierwszy wariant zaoszczędzi nam sporo czasu, dzięki czemu szybko i sprawnie przygotujemy pyszny, klarowny sok. Wysoka wydajność tego typu urządzeń sprawia, że tak chętnie po nie sięgamy.


Sokowirówka Magimix Le Duo Plus XL – do jakich soków?

Przeznaczona jest dla tych osób, które oczekują od sokowirówki bardzo wysokiej wydajności, którą uzyskuje m.in. dzięki szerokiemu otworowi wsadowemu (ponad 8cm). To on właśnie sprawia, że możemy bez problemu mieścić w nim całe owoce, bez konieczności ich krojenia.

czarna sokowirówka Magimix Le Duo Plus XL
czarna sokowirówka Magimix Le Duo Plus XL

Dostępne nakładki do sokowirówki:

  • do robienia sosu, przecieru oraz musu,
  • do wyciskania owoców cytrusowych, z dwiema osobnymi głowicami.

Przeznaczenie:

  • twarde warzywa – np. buraczki, seler, marchew,
  • owoce i warzywa, z których najczęściej pozyskujemy sok – np. jabłka, pomarańcze, pomidory,
  • owoce, z których trudno pozyskać sok – np. maliny, porzeczki.

Niestety nie jest to model przeznaczony do wyciskania soku z warzyw liściastych (sałata, mięta, szpinak itp.) oraz ziół.

Inne Rankingi i Publikacje:  ranking grilli ogrodowych betonowych - Jaki najlepszy?

Niskie obroty Magimix Le Duo Plus XL

Dlaczego właśnie model Magimix Le Duo Plus XL jest rekomendowany? Stanowi on świetną korelację pomiędzy wydajnością, a wysoką jakością pozyskiwanego soku. Tajemnica tkwi przede wszystkim w niedużej prędkości obrotowej, jaką osiąga ta sokowirówka – jest to jedynie 1500 obr./min., podczas gdy bardzo często sokowirówki osiągają pułap przekraczający 6000 obr./min. Dzięki wolniejszej pracy owoce i warzywa są dokładniej wyciskane, przez co konsystencja soku jest jednolita i klarowna, bez osadu i z symboliczną ilością piany (jak na sokowirówki). Mniejsze obroty powodują, że maleje poziom napowietrzenia, co zapewnia dłuższe utrzymanie przez soki wartości odżywczych.


Obieg zamknięty sokowirówki Magimix Le Duo Plus XL

Takie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Obieg zamknięty oznacza ni mniej ni więcej to, że pozostały po wyciskaniu miąższ pozostaje we wnętrzu urządzenia i należy go regularnie usuwać po uzyskaniu kilku szklanek. Przy chęci przygotowania dużej ilości napojów może to być dość uciążliwe.

Są i pozytywy – miąższ pozostały na ściankach sita podczas powtarzania procesu wyciskania pozwala na uzyskanie dodatkowego soku, który byśmy utracili, gdyby był on odprowadzany do pojemnika zewnętrznego.


Wpływ parametrów na wydajność Magimix Le Duo Plus XL

Ta wydajna sokowirówka jest stosunkowo nieduża (21 x 31 x 33 cm) i niewiele waży (nieco ponad 6 kg), dzięki czemu nie powinna ona zajmować przesadnej ilości miejsca w naszej kuchni. Z dużymi kawałkami twardych owoców i warzyw poradzi sobie mocny silnik 400 W o długiej gwarancji (12 lat), który pozwala na około 7 minut ciągłej, nieprzerwanej pracy. Według danych producenta w ciągu minuty możemy uzyskać około litr soku.

Inne Rankingi i Publikacje:  ranking wyciskarek do ciastek - Jaka najlepsza?

Z wysoką jakością sokowirówki Magimix Le Duo Plus XL idzie w parze również cena, wynosząca nieco ponad 1000 zł. Oprócz bardzo dobrego soku otrzymujemy w zamian również elegancki wygląd, dostępny w kilku kolorach – czarny, biały i srebrno-czarny.

Polecamy również nasz artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post

ranking sokowirówek - Jaka najlepsza?

niedz. cze 20 , 2021
Prezentujemy aktualne na zestawienia TOP sokowirówek. Zachęcamy do wyrażania opinii […]

Inne witaminy oraz poradniki z rankingami

WITAMINY