Wyciskarka do soków


Jaka wyciskarka do soków?Witaminy dodają energii i są niezbędne każdemu organizmowi do sprawnego, normalnego funkcjonowania. Dzięki wyciskarce do warzyw i owoców można cieszyć się pysznymi, gęstymi sokami, które ugaszą pragnienie i posiadają w dodatku wiele cennych walorów odżywczych.

Najbardziej nowoczesne na rynku są wyciskarki wolnoobrotowe. Tego typu urządzenia niejednokrotnie zastępują popularne sokowirówki lub też kupowane są razem z nimi. Działają dość cicho w odróżnieniu od sokowirówek, podczas pracy nie ścierają owoców, lecz miażdżą je. Dzięki temu warzywa i owoce nie tracą wartości odżywczych. Sok w ten sposób uzyskany mogą pić osoby w każdym wieku, także małe dzieci.

Wyciskarki czerpią bardzo mało energii elektrycznej. Najbardziej przystępne cenowo są wyciskarki ręczne, napędzane siłą mięśni podczas pracy, a nie dzięki energii elektrycznej. Jakość soku z wyciskarki jest lepsza niż wytwarzanego w sokowirówce – jest gęsty, nie pieni się, są w nim cenne składniki odżywcze. Wysokiej jakości wyciskarka pozwoli uzyskać np. sok z pszenicy, jęczmienia, marchwi, buraków, pomarańczy, potrafi również przygotować sorbety, a także sok z natki pietruszki, sałaty, kapusty, liści pokrzywy, szpinaku, mleczu, trawy powstają szybko i łatwo. Sitko o większych oczkach pozwala uzyskać gęsty sok.

Urządzenie to jest małe i powinno znaleźć się w każdej kuchni. Dzięki niemu powstają zdrowe soki, cenne uzupełnienie domowej diety dla całej rodziny. Bez dodatku barwników, konserwantów oraz cukru – soki produkowane w domu to samo zdrowie. Dzięki wyciskarce otrzymamy pełnowartościowy sok z truskawek, jagód, borówek, poziomek, jeżyn czy malin.

Sok produkowany z wyciskarki jest bardziej mętny, może mieć nawet cząstki owoców, co podnosi jego walory smakowe. Takie nieklarowane soki mają niepowtarzalny smak i aromat, dlatego warto je pić i cieszyć się smakiem, oprócz tego dbamy o odpowiednie nawodnienie organizmu czy jednoczesnym zapewnieniu mu niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych w postaci witamin i minerałów.

Jaką wyciskarkę do soków wybrać?

Niektóre wyciskarki są wykonane ze stali nierdzewnej, ich wygląd jest często bardzo nowoczesny, przez co stają się wyjątkową ozdobą niejednej domowej kuchni. Najbardziej profesjonalne wyciskarki kosztują od ponad 1000 do kilku tysięcy złotych, najtańsze modele można kupić w kwocie oscylującej wokół 100-200 złotych.

Ręczne wyciskarki z korbą są stosunkowo ciężkie, w modelach elektrycznych sporo waży sam ślimak i silnik. Niektóre wyciskarki wyposażone są w nakładki do produkowania makaronu oraz mielenia. Silniki posiadają często bezpiecznik termiczny, który sprawia, że urządzenie nie przegrzewa się. Wystarczy na moment ostudzić urządzenie, po chwili jest już gotowe do pracy.

Wyciskarki dostępne na rynku są jedno- i dwuślimakowe. Droższe posiadają wentylator, który dobrze chłodzi silnik, a manualny przełącznik pozwala przestawić urządzenie na bieg wsteczny. Metalowa prasa do wyciskania warzyw i owoców również jest dostępna na polskim rynku.

Osobną grupę wyciskarek stanowią urządzenia do produkowania soku z cytrusów, czyli cytryn, pomarańczy, mandarynek oraz grejpfrutów. Takie soki można pić bez żadnych dodatków lub dodać je do różnorodnych drinków.

Wyciskarki myje się w letniej wodzie z dodatkiem niewielkiej ilości detergentu. Są to urządzenia nieskomplikowane, chociaż wyciskarki dwuślimakowe mają wiele szparek oraz zakamarków. Tego rodzaju wyciskarki czyści się szczoteczką do zębów, która dociera w trudnodostępne.

Wyciskarki do soków z owoców i warzyw RANKING

Najchętniej wybierane wyciskarki do soków dostępne w sklepach internetowych w kategorii Wyciskanie i suszenie. Ranking tych produktów jest aktualizowany każdego dnia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)
Wyciskarka do soków, 8.0 out of 10 based on 1 rating

Warto poczytać także o ...

Wasze zapytania witaminowe:

  • ranking wyciskarek wolnoobrotowych 2016
  • wyciskarka wolnoobrotowa do liści

No comments.

Zostaw opinię