biotyna

Patrząc na czyjś wygląd, na jego włosy, skórę i paznokcie, można z łatwością ocenić stan zdrowia. Przykładowo, o niedożywieniu i braku kluczowych substancji w diecie świadczą paznokcie łamliwe i nieprawidłowo rosnące, włosy matowe i pozbawione blasku a także zła kondycja skóry (liczne przebarwienia, wypryski). Chcąc poprawić kondycję zdrowotną swojego ciała powinieneś zacząć przyjmować więcej witamin z grupy B, między innymi biotynę (witaminę H), która także zaliczana jest do tego zestawienia.

Należy pamiętać, że:
  • biotyna to substancja z natury bardzo niestabilna
  • jest niezwykle wrażliwa na zmiany temperatury – jej właściwości zmienia podgrzewanie, promieniowanie słoneczne, zbyt długi kontakt z wodą czy też tlenem
  • biotyna występuje pod postacią białego proszku o strukturze kryształu, który rozpuszcza się w wodzie oraz alkoholu
  • znajduje się w niej znaczna ilość siarki

Nasz organizm magazynuje biotynę w wątrobie. Przenosi ona dwutlenek węgla podczas procesu przemiany materii. Jest także niezwykle ważnym czynnikiem przy metabolizmie cząsteczek białek oraz tłuszczy. Organizm korzysta z niej, przyswajając witaminę C oraz przy przemianie aminokwasów i cukrów. Biotyna wywiera znaczny wpływ na kondycję skóry oraz włosów, hamuje ich siwienie oraz wypadanie. Mimo, iż biotyna w postaci suchej jest dość trwała, to niszczy ją środowisko kwaśne.

Suplementy diety bogate w biotynę

W aptekach i drogeriach dostępne są preparaty o wysokim stężeniu biotyny. Poprzez swój wpływ na skórę, włosy i paznokcie stała się ona substancją pożądaną przez dbające o wygląd kobiety na całym świecie. Doskonale radzi sobie z wypadającymi włosami, łuszczącą się skórą, a nawet – trądzikiem młodzieńczym. Dzięki swym właściwościom hamuje ona wzmożoną aktywność gruczołów łojowych. Najtrudniejszym dla biotyny celem są paznokcie – potrzebujemy przyjmować ją regularnie aż przez 6 miesięcy, jeżeli chcemy w pełni odbudować ich płytkę.

Cenne właściwości biotyny

Biotyna ma jeszcze inne właściwości, pozwalające jej na współdziałanie z aminokwasami oraz poprawienie procesu przemiany glukozy. Doskonale współpracuje z waliną, leucyną oraz izoleucyną, będącymi aktywnymi białkami w mięśniach. Dzięki temu nerwy zaopatrywane są w wystarczającą ilość energii, poprawia się funkcjonowanie całego układu nerwowego. Co więcej, przyjmowanie biotyny jest szczególnie zalecane kobietom w ciąży. Wzmacnia ona płód, sprawia że ma on większą wagę urodzeniową, a jego matka czuje się zdecydowanie lepiej pod względem psychicznym. Zdrowie i dobre samopoczucie – wszystko to możemy osiągnąć dzięki suplementacji biotyną.

Biotyna opinie

Najlepsze źródła opinii to rzetelna konwersacja na łamach blogów i for internetowych. Z naszej strony możemy polecić dyskusję na temat biotyny pod tym adresem http://www.biochemiaurody.fora.pl/dieta-suplementy,8/biotyna-na-wlosy-i-paznokcie,564.html.

Publikacje powiązane z hasłem biotyna. Witaminy i minerały wspomagające profilaktykę oraz leczenie chorób.
witamina B7 - biotyna i jej wpływ na zdrowie Witamina B7 na włosy i paznokcie
Witamina B7, czyli biotyna, może być syntetyzowana przy udziale niektórych bakterii jelitowych. Jej rola w organizmie jest znaczna. Bierze udział w procesach syntezy kwasów tłuszczowych, odpowiada za procesy przemiany białek, uczestniczy ... Więcej ... →